Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inselaciune, legea mai favorabila - cine o aplica
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Inselaciune, legea mai favorabila - cine o aplica

Buna ziua.Infractiunea are loc in2013(inselaciune).judecata de fond este in desfasurare acum.Se discuta despre legea mai favorabila,procurorul cere judecarea dupa vechiul CP,avocatii ambelor parti judecarea dupa noul CP.Cine hotaraste asta?
Judecatorul hotaraste.
Multumesc.Dar unde este stipulat asta?Si daca nu santem de acord ce putem face?