Forum Suport Tehnic Ajutor privind utilizarea ... Mai multe intrebari intr-o postare
Discuție deschisă în Ajutor privind utilizarea facilităţilor Avocatnet.ro

Mai multe intrebari intr-o postare

Buna ziua,

In cadrul unei publicari am adresat mai multe intrebari(in categoria"discutii contabile si fiscale", forum"Contabilitate in general"), dar nu am primiti niciun raspuns de la utilizatori.

Daca as publica mai multe intrebari identice cu cele din prima publicare(cea in care nu am primit niciun raspuns), in alte forumuri cum ar fi:"Fiscalitate - Impozit pe profit","Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS",etc.,as incalca regulile forumului?

Va multumesc.
Intrebarile pot fi postate intr-o sectiune cat mai aproape de tematica intrebarilor.
Daca nu ati primit un raspuns asta nu inseamna ca mesajul nu a fost vizualizat inclusiv de catre moderator.
Va orientati si dvoastra dupa cat de accesata este sectiunea respectiva si cate raspunsuri au primit utilizatorii.
Unele sectiuni sunt mai specializate iar la unele intrebari ar putea raspunde numai moderatorii in limita timpului disponibil.
Va "vand" un pont!;)
O mare parte a intrebarilor puse de utilizatori vizeaza domeniul juridic, cele din domeniul fiscal/economic se regasesc si ele in sectiunile forumului avocatnet dar isi gasesc mai degraba raspunsul in forumuri cu profil economic.
Cand nu stiu in ce sectiune sa incadrez intrebarea o postez intr-o sectiune mai "circulata" existand o probabilitate mai mare de a primi un raspuns chiar neavizat (nu stii niciodata de unde sare iepurele!) decat niciunul.
Iar daca intrebarea nu este pusa in sectiunea corespunzatoare aceasta va fi mutata de moderator acolo unde ii este locul.

De exemplu, mesajul dvoastra din 5 iunie eu l-as fi postat in sectiunea "Societati comerciale".:)

Asta inainte de a "stoarce" internetul de informatii, toate intrebarile dvoastra isi gasesc raspunsul pe site-ul Oficiului National al Registrului Comertului.
[ link extern ] /

Camera de comert
[ link extern ] /

sau alte site-uri de informare privind infiintarea societatilor comerciale
[ link extern ]

si nu in ultimul rand cautand pe site-ul avocatnet.ro
www.avocatnet.ro/content/art...

cristian70 a scris:

(...) cine retine si vireaza impozitul aferent chiriei primite de catre locator;

Depinde de clauzele din contractul de inchiriere. ;) Locatorul sau locatarul!
[ link extern ] >

www.avocatnet.ro/content/for...
Am inteles.
Va multumesc frumos pentru raspuns.