Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro Despre regulile forumului
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

Despre regulile forumului

Constat ca una din reguli este ca mentionarea numelor persoanelor fizice in mesajele din Forum este interzisa. Ce se intampla daca aceasta regula este incalcata ? Am citit mesaje in care erau formulate atacuri la persoana, cu mnetionarea numelui persoanei atacate. Nu am vazut nici o reactie a managerilor sau moderatorilor Forumului.
A doua intrebare: Ratingul consultantilor are vreo legatura ca veniturile pe care le realizeaza mederatorii si managerii forumului ? Am vazut indemnuri la participarea la discutiile de pe forum, pentru cresterea ratingului consultantilor si mi se pare ca acest indemn nu este chiar onest din perspectiva conultantului care munceste pentru cresterea ratingului sau fara vreun alt folos.
Buna dimineata

1.De regula , mesajele care contin nume sunt editate . Dar este probabil ca unele mesaje sa "scape "
Raportati-le ca "abuz" si asa vor fi vazute de admini sau moderatori care vor interveni .

2.Care venituri ?
Segarcea a scris:

Am citit mesaje in care erau formulate atacuri la persoana, cu mnetionarea numelui persoanei atacate.

Aveti posibilitatea sa le raportati. Nu le putem citi pe toate. (ieri am avut o zi in care, vorba romanului, n-am avut timp nici sa beau apa, daramite sa urmaresc ce s-a scris pe forum).

Dar, daca ati gasit cumva numele meu, atunci nu va mai straduiti. :) Eu ma bucur cand cineva ma ataca pe mine. Asta imi dovedeste ca n-are nici un amarat de argument impotriva sustinerilor mele.

Ratingul consultantilor are vreo legatura ca veniturile pe care le realizeaza moderatorii ...?

Care venituri?
www.avocatnet.ro/content/pag...

Am vazut indemnuri la participarea la discutiile de pe forum, pentru cresterea ratingului consultantilor

De unde ati dedus acesta "legatura de cauzalitate"? :)
Se participa voluntar la discutiile din forum.
Unii consultanti sau simpli utilizatori sunt des invitati sa participe la anumite discutii pentru ca au ceva de spus, pentru ca parerea lor conteaza pentru noi/altii, pentru ca stiu sa spuna ceva mai bun decat tacerea, pentru ...o gramada de alte motive

Bine ati venit pe forum! :luck: (vad ca v-ati inregistrat astazi).
romascanu, moderator
Segarcea a scris:
Constat ca una din reguli este ca mentionarea numelor persoanelor fizice in mesajele din Forum este interzisa. Ce se intampla daca aceasta regula este incalcata ? Am citit mesaje in care erau formulate atacuri la persoana, cu mnetionarea numelui persoanei atacate. Nu am vazut nici o reactie a managerilor sau moderatorilor Forumului.

De regula mesajele sunt raportate si sunt editate de administratorii Forumului. Intervin si moderatorii, insa tot ceea ce poate sa faca un moderator este sa-l roage pe utilizator sa-si editeze mesajul. Vreti sa va spun de cate ori utilizatorii nu si-au editat mesajele, desi am intervenit in timp util, adica in 24 de ore de la postarea mesajelor in Forum?

Precizare: moderatorii pot interveni numai in forumurile pe care le modereaza.
Sugestie: daca cititi un mesaj care incalca regulamentul puteti sa trimiteti un mesaj privat unuia dintre moderatorii forumului in care a fost scris mesajul (si puteti sa-l raportati, desigur).

Segarcea a scris:
A doua intrebare: Ratingul consultantilor are vreo legatura ca veniturile pe care le realizeaza mederatorii si managerii forumului ? Am vazut indemnuri la participarea la discutiile de pe forum, pentru cresterea ratingului consultantilor si mi se pare ca acest indemn nu este chiar onest din perspectiva conultantului care munceste pentru cresterea ratingului sau fara vreun alt folos.

Nu este nicio legatura:
-intre cei care conduc site-ul si moderatori;
-intre rating si cei care conduc site-ul, si
-intre mesajele postate pe Forum de consultanti si realizarea de venituri.

Moderatorii sunt simpli utilizatori si atat, deci nu au cum sa realizeze venituri, iar persoanele care conduc site-ul nu sunt consultanti, deci nu au rating. Participarea la discutii a consultantilor este voluntara, deci nimeni nu este remunerat pentru mesajele postate pe Forum.

Despre moderatori puteti citi aici:
www.avocatnet.ro/content/pag...

Despre administratori, moderatori si despre participarea la discutii in Forum puteti citi in regulamentul de postare:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Despre echipa Avocatnet.ro puteti citi mai jos:
www.avocatnet.ro/content/des...

:offtopic: Probabil voi muta topicul dvs. intr-o alta sectiune a Forumului.