Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sustragere banii din firma!!!!(ce acte trebuiesc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sustragere banii din firma!!!!(ce acte trebuiesc intocmite..cum ne putem recupera banii>>)

Angajatul a sustras 6000 lei de la firma (este agent de vanzari)
Ce acte trebuiesc facute ca sa ne putem recupera banii.
Firma vrea sa faca o decizie in care sa se specifice ca 50% din salariu i se imputa in fiecare luna plus 50% din comisionul din vanzari pe cateva luni pana cand ne recuperam suma ,.
Care sunt optiunile noastre ca societate?
Cum trebuie sa arate raportul pe care trebuie sa-l facem...sau ce decizie trebuie sa facem in care sa prevedem faptul ca angajatului i se va imputa timp de cateva luni jumatate din salariu.Angajatul are un salariu de 1600 lei .
Va rog raspuns cat mai urgent!
Aceste raspunderi pot fi cumulate :) .... Salariile pot fi urmarite până la 1/3 din venitul lunar net, pentru orice alte datorii.