Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Tichet pentru gradinita valoare de 450 ron copil 3 ani ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Tichet pentru gradinita valoare de 450 ron copil 3 ani in noiembrie 2015

Doresc sa stiu in ce conditii se poate da tichet gratuit valoric gradinita copil virsta 3 ani noiembrie 2015
Parintii care au copii cu varste cuprinse intre 0-3 ani, care nu beneficiaza de concediu si de indemnizatie acordata pentru cresterea copilului, primesc tichete de cresa.

Astfel, parintii care nu beneficiaza de concediu si de indemnizatie pentru cresterea copilului, vor primi luna de la angajator tichete de cresa.

Pentru a beneficia de tichete de cresa, parintii vor depune un dosar care trebuie sa contina urmatoarele documente:
- cerere pentru acordarea tichetelor de cresa;
- actul doveditor eliberat de cresa la care este inscris copilul;
- declaratie pe propria raspundere ca celalalt parinte nu beneficiaza de tichete de cresa;
- declaratie pe propria raspundere ca celalalt parinte nu beneficiaza de concediul si indemnizatia pentru cresterea copilului;
- livretul de familie sau copia certificatului de nastere al copilului;
- alte documente solicitate de angajator, dupa caz, potrivit regulamentului intern.
[ link extern ]