Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala pentru inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala pentru inselaciune

am incheiat un contract de asistenta juridica, am platit onorariul integral, iar avocatul nu a facut absolut nimic pentru onorariul respectiv (nu a introdus actiunea in instanta, m-a purtat cu vorba peste 1 an ca mai trebuie cate un act), in final i-am facut plangere la barou si a fost sanctionat.
vreau sa fac o plangere penala impotriva lui dar nu stiu unde sa o depun...pot sa fac plangere prealabila direct la instanta....sau sa o depun la parchetul de pe langa judecatorie ...? va multumesc anticipat pentru raspuns
Plangerea penala o depuneti la unitatea teritoriala a Ministerului Public
NU exista infractiunea de inselaciune in acest caz.
Plangerea se poate depune la politie.
Nu se depune la instanta.
Eu zic ca se va da NUP.
Pe viitor incercati sa alegeti cu mai mare atentie avocatul.