Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vinzare apartament fara succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vinzare apartament fara succesiune

Buna ziua.Mama mea a cumparat un apartament pe numele ei in timpul casatoriei cu tatal meu(fara ca tata sa semneze ceva atunci).Tatal este acum decedat.Vreau sa stiu daca poate vinde apartamentul fara a trebui sa facem succesiune.Precizez ca suntem 3 frati si suntem cu totii de acord sa vinda.Este legal posibil?multumesc anticipat
Va trebui sa faceti intai succesiunea