Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Model act aditional
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Model act aditional

Buna ziua! Va rog frumos,ajutati-ma cu un model de act aditional la un contract de prestari servicii curatenie(doresc marirea valorii contractului).Va multumesc!
Cu respect,Lavinia
ACT ADIŢIONAL nr. 1
la Contractul nr. ……/ ...........

Între
Societatea X, cu sediul în ….., .cod IBAN ………, cod fiscal ……………., . reprezentata prin Director / Administrator ……….., în calitate de EXECUTANT, şi

Societatea Y, cu sediul în ….., .cod IBAN ………, cod fiscal ……………., . reprezentata prin Director / Administrator ……….., în calitate de BENEFICIAR,

Contractul se modifică astfel (scrieti articolul din contract in care se regaseste pretul exact asa cum este insa desigur cu noua valoare):

Art.(...). Preţul convenit pentru îndeplinirea contractului, plătibil prestatorului de către beneficiar, este de ......., la care se adaugă TVA.

Toate celelalte clauze contractuale rămân în vigoare.

Prezentul act adiţional s-a încheiat la sediul Societatii X, în 2 (două) exemplare, un exemplar pentru beneficiar şi un exemplar pentru executant.

EXECUTANT, BENEFICIAR,
Va multumesc! Cu respect,Lavinia