Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract de comision
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract de comision

Buna seara,
Exista acest tip de contract de comision? In sensul ca o persoana cauta sponsori pentru o firma, iar din sponsorizarea primita de acea firma , persoana sa primeasca un comision? Este o prestare de serviciu, dar cat de legala este?
E legala atata timp cat venitul platit de catre beneficiar (firma) e declarat in d112 si pentru el va plati tot firma impozitele la stat. Banii sa intre prin cont bancar pentru a elimina orice suspiciune.