Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul stagiu militar la varsta de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul stagiu militar la varsta de pensionare

Se ia in considerare stagiul militar la reducerea varstei de pensionare ?
Daca da , cum se face acest lucru ?
Intra in conditia de stagiu complet necesar reducerii varstei standard.
Veniti cu un caz concret,sau ipotetic.
Buna seara.
Nascut in 1963.Angajat in iulie 1980.Stagiul militar in perioada septembrie 1980 - iunie 1981 ( la termen redus ).Reangajat in iunie 1981.Am lucrat 20 ani si 11 luni in conditii speciale si 13 ani in conditii deosebite.Care este varsta de pensionare ?
Va multumesc pentru amabilitate.
Limita de varsta la 52 de ani si 6 luni.