Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Avans incasat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Avans incasat

As dori sa stiu cum procedez in cazul urmator; la o firma de mobila, incasez un avans de la client si sunt obligat sa ii tai bon fiscal sau chitanta dupa caz. La persoanele fizice sau juridice cum tai avans pe bon fiscal?
atat avansurile cat si ratele incasate de la personae fizice se inregistreaza pe baza de bonuri fiscale.OUG 28/1999