Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Întrebare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Întrebare

Bună ziua!
Mă scuzați dacă am postat în categoria greșită. Întrebarea mea este următoarea:
- avem un proiect în cadrul cărora se vor desfășura lucrări de renovare.
Vreau să aflu care sunt criteriile care ne fac „pasibili” de obligativitatea de a întocmi Proiect Tehnic, Autorizație de construire, de a angaja un diriginte de șantier, solicita emiterea de diverse documentatii sau alte demersuri și cheltuieli ce, în mod normal, survin în cazul construcțiilor? situație ce schimbă datele problemei privind pragul cheltuielilor cu renovarea (După cum știm, dacă costurile asociate acestor lucrări depășesc pragul de 100.000 EUR, achizițiile se vor face obligatoriu prin procedura de achiziție publică.)
Care este (sunt) actul normativ ce cuprind astfel de criterii tehnico-administrative?

Vă mulțumesc anticipat!
Mircea1990, utilizator