Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 locuri de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 locuri de munca

buna seara, de curand am un al 2-lea loc de munca part time (2h/zi), primul job este cu program normal ( 8h/zi , 40 h/saptamana, program variat). Intrebarea mea este urmatoarea : exista posibilitatea ca primul angajator sa afle (/sa fie informat) ca am un al 2-lea job ? personal nu doresc sa se afle acest lucru . in ce situatii poate afla primul angajator ca sunt angajat si la alta societate ? mentionez ca cei 2 angajatori sunt din judete diferite.
Multumesc anticipat !
Angajatorul dvs nu are cum sa afle daca mai sunteti sau nu angajat la alta societate comerciala.