avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna dimineata

Am un contract de munca incheiat in data de 01.07 cu data de inceput 02.07,si nu am avut net sa-l pot transmite Revisalul.Pot sa-l transmit in data de 02.07?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:22, 2 Iulie 2015
Trebuia sa va prezentati la sediul ITM-ului sa-l depuneti , daca nu v-a mers Internet-ul.

In acest caz, angajatorul este pasibil de amenda la un eventual control al ITM-ului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reclamatie itm culceaotilia culceaotilia Buna ziua. In urma cu 8 luni de zile m-i s-a propus sa lucrez in functia de secretar la scoala din comuna unde locuiesc si am acceptat. De la inceput am vazut ... (vezi toată discuția)
Inregistrare tarzie in revisal ContSters15310 ContSters15310 Problema sta in felul urmator contractele de munca nu sunt inregistrate in Revisal nici in aplicatie nici online. Ce se ,mai poate face pentru a nu lua ... (vezi toată discuția)
Munca alysteel10 alysteel10 Buna seara m-am angajat la o firma de paza force guard de 2 saptamani si am cautat pe google `force guard itm` si mare mi-a fost mirarea sa vad unele ... (vezi toată discuția)