Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pasi de urmat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pasi de urmat

Am o afacere si doresc achizionarea unui spatiu vecin ,dar care este spatiu de locuit...intre noi se afla o usa ,momentan blocata ,dar vizibila pe cadastru...vreau sa mi extind afacerea ,deblocand aceasta usa si modificandui dimensiunile.
Va multumesc .
achizitionati spatiul si apoi cereti autorizatie de constructie/modificare a spatiului in sensul dorit de dvs. dupa modificari faceti cadastrul conform noii realitati si intabulati
Multumesc f. mult,seara linistita.