Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE

Buna ziua ,sotul este nascut 23 /06/1955 a lucrat in grup 1 ; 8 ani si noua luni ,18 ani in grupa 2 si in conditii normale 9 ani dupa noile reglementari se poate pensiona fara penalizare ? MULTUMESC !
Limita de varsta la acest moment.
Multumesc pentru raspuns ,dar nu stiu totusi daca se poate sau nu pensiona.
Varsta standard este de 65 de ani.
8 ani de grupa I-a aduc o reducere de 4 ani.
18 ani de grupa II-a aduc o reducere de 4 ani.
4+4=8 ani reducere
65-8=57 de ani-limita de varsta.
MULTUMESC !