avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transport pentru concediu- renuntare/restituire plata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transport pentru concediu- renuntare/restituire plata?

Buna ziua.

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns referitor la urmatoarea intrebare: am platit de curand pentru transport la mare o anumita suma.
Tinand cont ca doresc sa anulez vacanta din motive personale, societatea de transport este sau nu obligata sa imi inapoieze banii?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Andrei Andrei , Alte profesii 14:43, 1 August 2015
Depinde de ce scrie in contract. In principiu nu cred ca mai vedeti banii.
Incercati sa vindeti biletul, cu acordul "transportatorului".
Am recuperat pana la urma banii. Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indrumare pentru o sesizare Laura2285 Laura2285 Buna ziua, In luna octombrie am platit integral o excursie 2 persoane la Praga in valoare de 1355 lei, unei agentii din bucuresti. Am primit documentele ... (vezi toată discuția)
Riscuri administrator srl ionela201790 ionela201790 Buna ziua ! Ce riscuri poate avea un administrator al unei firme in cazul neplatii unui credit facut pe societatea comerciala si girat cu un imobil? (vezi toată discuția)
Cateva intrebari despre vanzarea unei firme elena_ina elena_ina Sunt actionar unic si administratorul unei firme...De curand am obtinut un credit bancar; nu am cheltuit nici un ban din el pentru ca as dori sa vand firma si ... (vezi toată discuția)