Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transport pentru concediu- renuntare/restituire plata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transport pentru concediu- renuntare/restituire plata?

Buna ziua.

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns referitor la urmatoarea intrebare: am platit de curand pentru transport la mare o anumita suma.
Tinand cont ca doresc sa anulez vacanta din motive personale, societatea de transport este sau nu obligata sa imi inapoieze banii?
Multumesc.
Depinde de ce scrie in contract. In principiu nu cred ca mai vedeti banii.
Incercati sa vindeti biletul, cu acordul "transportatorului".
Am recuperat pana la urma banii. Multumesc pentru raspuns.