Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratii pe proprie raspundere in scopul ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratii pe proprie raspundere in scopul inregistrarii ca si platitor de tva

Buna ziua,

ma poate ajuta cineva cu 2 declaratii pe proprie raspundere?
-Declaratia pe propria raspundere din care sa rezulte daca desfasoara sau nu activitati economice la sediul social, la sediile secundare sau in afara acestora

-Declaratia pe propria raspundere din care sa rezulte ca administratorii si asociatii persoanei impozabile, care nu sunt inregistrati fiscal in Romania nu au comis infractiuni sau fapte de natura celor prevazute la art.2 alin(2) lit a din O.G nr 75/2011 republicata cu modificarile si completarile ulterioare.

Va multumesc.
prima declaratie a fost data la registrul comertului la infiintare firma sau inregistrare punt de lucu;
a doua se face la un notariat; de regula notarii stiu despre ce este vorba.
Sau : lasati o adresa de e-mail , poate gasim modele sa va transmitem
imi trebuie ambele declaratii, am primit notificare de la anaf sa le depun deoarece s-au schimbat asociatii si s-a facut reinnoire de sediu.
Email: sima.cristian1988@gmail.com
Andrei_leon, utilizator