avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratii pe proprie raspundere in scopul ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratii pe proprie raspundere in scopul inregistrarii ca si platitor de tva

Buna ziua,

ma poate ajuta cineva cu 2 declaratii pe proprie raspundere?
-Declaratia pe propria raspundere din care sa rezulte daca desfasoara sau nu activitati economice la sediul social, la sediile secundare sau in afara acestora

-Declaratia pe propria raspundere din care sa rezulte ca administratorii si asociatii persoanei impozabile, care nu sunt inregistrati fiscal in Romania nu au comis infractiuni sau fapte de natura celor prevazute la art.2 alin(2) lit a din O.G nr 75/2011 republicata cu modificarile si completarile ulterioare.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Andrei_leon , utilizator 12:36, 10 Iulie 2015
prima declaratie a fost data la registrul comertului la infiintare firma sau inregistrare punt de lucu;
a doua se face la un notariat; de regula notarii stiu despre ce este vorba.
Sau : lasati o adresa de e-mail , poate gasim modele sa va transmitem
imi trebuie ambele declaratii, am primit notificare de la anaf sa le depun deoarece s-au schimbat asociatii si s-a facut reinnoire de sediu.
Email: sima.cristian1988@gmail.com
Ultima modificare: Vineri, 10 Iulie 2015
Andrei_leon, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu societati DOUA SOCIETATI POT SA AIBA ACELASI SEDIU? UNA E CU ASOC. UNIC- UNUL DIN SOTI IAR CEALALTA E CU DOI ASOCIATI: CELALALT SOT SI O PERS. STRAINA. CE COND. ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in scopuri de tva bob02008 bob02008 Ca sa inscriu o firma nou infiintata , platitoare de tva am inteles ca trebuie ca cei de la ONRC sa imi elibereze un alt certificat constatator din care sa ... (vezi toată discuția)
Infiintare societate cocavisan cocavisan Buna ziua, care sunt pasii si documentele necesare infiintarii unui srl? Multumesc! (vezi toată discuția)