Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daune conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daune conflict de munca

Buna ziua. Este posibil ca persoana care s-a imbolnavit de cancer in timp ce era angajat la o firma sa solicite desoagubiri ?
S-a imbolnavit in timp ce ..., sau i s-a pus diagnosticul in timp ce ... ?
s-a imbolnavit de cancer la stomac in timp ce lucra in Uniunea europeana ca sofer camion
Daca dovedeste ca s-a imbolnavit din cauza Angajatorului, da poate sa ceara despagubiri, insa nu stiu cum ar putea sa dovedeasca vina Angajatorului.