avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daune conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daune conflict de munca

Buna ziua. Este posibil ca persoana care s-a imbolnavit de cancer in timp ce era angajat la o firma sa solicite desoagubiri ?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 19:48, 12 Iulie 2015
S-a imbolnavit in timp ce ..., sau i s-a pus diagnosticul in timp ce ... ?
s-a imbolnavit de cancer la stomac in timp ce lucra in Uniunea europeana ca sofer camion
Daca dovedeste ca s-a imbolnavit din cauza Angajatorului, da poate sa ceara despagubiri, insa nu stiu cum ar putea sa dovedeasca vina Angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident cu camion fara rca george68feb george68feb Buna ziua. Am lucrat la o firma (un patron) 7 luni de zile ca sofer secund pe camion unde mi-a facut contract de munca insa nu l-a inregistrat, pe mine ma ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! suntem șoferi profesioniști. am avut o problema ... Elenalexa Elenalexa Bună ziua! Suntem șoferi profesioniști. Am avut o problema cu camionul, în sensul ca nu prea am mai avut baterii și am rămas fără încălzirea webasto. ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cris2279 cris2279 Buna ziua, O persoana este angajata la o firma de transportat colete; in urma unui accident din cauza conditiilor meteo si a neatentiei lui, camionul este ... (vezi toată discuția)