Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Indice Inflatie - care se aplica ?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Indice Inflatie - care se aplica ?

La un contract civil - conncesiune - incheiat intre o UAT si o SC, care indice de inflatie se aplica:
TOTAL(IPC) ?
IPC Marfuri alimentare ?
IPC marfuri nealimentare?
IPC servicii? In contract scrie: plata taxei de concesiune se face semestrial pana la 15.07. - respectiv 15.11. , se actualizeaza anual conform indicelui de inflatie comunicat de INS....
Vă multumesc
Daca nu se precizeaza in detaliu, atunci se aplica indicele general.