Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bacsis si registrul de bani
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bacsis si registrul de bani

Buna ziua!Este adevarat ca s-a eliminat bacsisul dar s-a pastrat evidentierea banilor in registru de la 1 iulie 2015 la societatile comerciale?
da
S-a eliminat impozitarea bacsisului.
Legea 186/2015 a abrogat din 09.07.2015 atat prevederile referitoare la bacsis, cat si cele referitoare la registrul de bani personali, deci practic se revine la situatia de dinainte.
Ioan Petru Butariu, Contabil