Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura copil minor

Sotul meu a plecat in germania la si cum dorim si noi sa mergem pentru a ramane pe termen nelimitat,el va merge sa faca procura sau declaratia,cum se zice corect,ma rog... o va face la un notar roman in germania, cum imi poate trimite foaia respectiva ca sa nu am problema la granita? astept raspuns urgent va rog
Probabil ca o sa va trebuiasca originalul in tara, deci prin posta. Cand se duce sotul sa faca procura, poate intreba acolo, daca este posibil prin fax...
Procura trebuie data la ambasada consulat/caz in care o primiti in limba romana ori la un notar din Germania dar care are Apostila de la Haga. Sotul trebuie sa va trimita procura speciala in original , intrucat in tara trebuie sa mergeti cu ea sa o traduceti dupa care sa o legalizati la un notar.