avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce infractiune este nascocirea unui titlu executoriu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce infractiune este nascocirea unui titlu executoriu fictiv?

In concret, tocmai m-am trezit somat... pentru o datorie care nu exista in realitate.
Ce infractiune savarseste cel care a nascocit respectivul titlu executoriu??
Fals intelectual (art.321) si uz de fals (art. 323 ) .
Dar exista vreo infractiune strict legata de natura de titlu executoriu??
In baza caror documente s-a intocmit titlul executoriu ?
Pai nu prea stiu... cum fac sa consult dosarul ANAF??
titlul executoriu nr 33010022988452/29.5.2015, dosar de executare nr.
1840418035316/3/30/1/2015/33010026984479,
Nr. 33010033064096/29.5.2015, din data de 9.6.2015.

Din cauza incheierii de sedinta din 10.3.2015!
contestati titlul executoriu respectiv, iar ANAF va fi obligat sa depuna la instanta toate actele care au stat la baza emiterii titlului executoriu

... dar, inainte de aceasta incercati o verificare pe sait-ul ANAF , deoarece conform Codului Fiscal, instiintarile privind debitele se considera comunicate prin simpla publicare on-line pe sait-ul ANAF ...

... de parca, tzatza Marghioala din Vascautii din Vale, are conexiune la internet in varful dealului... :((((

.... dar, avand in vedere ca tot sunteti pus pe o revolutie judiciara in absolut toate domeniile incercati sa contestati si aaceste prevederi din Codul Fiscal cu privire la modalitatea comunicarii instiintarii privind debitele datorate catre fisc.
Ultima modificare: Marți, 11 August 2015
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat

Alte discuții în legătură

Anulare creanta judecatorie vs. tribunal adrianadamian2009 adrianadamian2009 Rugam un raspuns la urmatoarea situatie: In anul 2009, am primit de la ANAF o somatie si un titlu executoriu pentru neplata unor “obligatii de ... (vezi toată discuția)
Expunerea situatiei o persoana primeste titlu executoriu din ... Ezoteric Ezoteric Expunerea situatiei O persoana primeste titlu executoriu din partea organului fiscal. Aceasta trebuie ca in 15 zile sa conteste titlul. Dar, am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Actiune anulare creanta bugetara adrianadamian2009 adrianadamian2009 Buna ziua, Reprezint o societate comericala si am primit de la ANAF o somatie si un titlu executoriu pentru o creanta, care de fapt nu exista. Am initiat ... (vezi toată discuția)