Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechimea minima de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechimea minima de pensionare

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
- o persoana ( femeie) este nascuta la data de 25.05.1962 si are vechime 17 ani
- care este data ar putea fi pensionata si care este vechimea minima pentru a putea beneficia de pensie

Multumesc
Limita de varsta la 62 de ani si 3 luni.
Stagiul minim de 15 ani.