Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat full time intr-un loc de munca, part time in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat full time intr-un loc de munca, part time in alt loc

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns: daca un individ este angajat intr-un loc de munca full time, se poate angaja part time (4 ore) in alt loc de munca?

Multumesc frumos!
Potrivit art.35 C.mun, exista aceasta posibilitate, legea nelimitand numarul de c.i.m. care se pot incheia de o singura persoana , fie cu norma intreaga sau cu timp partial, fie pe durata nedeterminata sau determinat.