Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Problema vanzare teren intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Problema vanzare teren intravilan

Doresc sa vand un teren aflat in UAT Cluj-Napoca, categoria de folosinta curti constructii. Notarul la care am apelat in vederea realizarii tranzactiei mi-a spus ca nu pot vinde terenul intrucat pe extrasul cf, la rubrica date referitoare la teren, in tabel, la intravilan ,este trecuta o "liniuta". Pentru a putea vinde terenul, notarul mi-a zis ca trebuie intocmita o documentatie cadastrala pentru a inlocui "liniuta" cu "DA". E justificata solicitarea lui?
da