Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... comunicare decizie sanctiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

comunicare decizie sanctiune

BUNA DIMINEATA
Comunicarea deciziei se face prin predarea personala catre salariat (cu semnatura de primire) - NU AM SEMNAT, sau, daca angajatul refuza sa primeasca documentul, prin scrisoare recomandata, trimisa la domiciliul sau resedinta comunicata de acesta.- NU AM RIDICAT!
In acest caz este varianta exec. judecatoresc- aici e clar!
Care este data comunicarii in a 2 situatie, sau este obligatoriu exec. jud?
Eu dupa ce am refuzat sa semnez de primire in birou, au si venit cu un executor, care cu toate ca am refuzat, spunand sa o trimita cu confirmare de primire, a luat-o inapoi, dar pe o copie am vazut ca avea aplicata stampila ca deja ea a fost comunicata in data respectiva, cand a venit in birou (eu nu am primit nimic si nu am semnat nimic!!). Aceste balbaieli, nereguli le pot folosi in instanta cand contest?
MULTUMESC
Daca nu ati primit decizia sau ati refuzat s-o primiti ce sa contestati?

Termenul de contestare curge de la data cand ati primit acea decizie.