Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Mesaje cu tenta erotica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Mesaje cu tenta erotica

Bună seara. Am încă o întrebare și v-aș rămâne îndatorat dacă m-ați lămuri. Am mai depus o întrebare mai devreme și domnii avocați m-au lămurit într-un timp foarte scurt, motiv pentru care le sunt foarte recunoscător.

Întrebarea mea este următoarea: Este încălcată vreo lege dacă un băiat de 19 ani și o fată de 16 poartă discuții cu o tentă intimă prin sms ? Țin să precizez că ambii au avut contribuții egale în redactarea mesajelor. Există vreo circumstanță în care aceste mesaje ar putea încălca legea într-un mod anume ? Țin să precizez că cei doi au fost împreuna și s-au iubit.
Vă mulțumesc anticipat !
justarandom, utilizator
Buna seara,
Dupa ce au facut sex vi se pare ca schimbul de mesaje ar putea fi periculos? Nu. Nu e incalcata nicio lege prin schimbul de mesaje iar daca fata are 16 ani, probabil ca nu este nici infractiune.
Vă mulțumesc nespus de mult, domnule avocat. Toată stima !
Da, logica este impecabila=D>

Nu veti avea probleme penale din acest motiv.