Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Pot fi coplatitor/girant la un credit PRIMA CASA daca ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Pot fi coplatitor/girant la un credit PRIMA CASA daca apar in biroul de credite?

Buna ziua. As dori sa stiu daca pot fi coplatitor/girant la un credit Prima casa chiar daca apar in biroul de credite. am avut o restanta mai mare de 180 de zile, mi s-a pus poprire pe salariu pentru o suma de aproximativ 20.000 lei pe care am achitat-o integral la 2 luni dupa executarea silita. Sunt casatorit si am vrea sa facem pe numele sotiei acest tip de credit. Ea nu are si nici nu a avut pe numele ei vreun credit si nici nu apare in vreun fel in biroul de credite. va multumesc
Cel mai probabil banca nu va accepta sa fiti coplatitor daca aveti inregistrari la BC.