avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluare anuala/ evaluare periodica angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluare anuala/ evaluare periodica angajati

Buna ziua,
La societatea xxx SRL se fac evaluari periodice. Acestea au rostul de a renegocia salariul (+), sau, eventual, de a stabili daca angajatul va primi tichete de masa. Evaluarea se face dupa 3 luni de munca, si eventual dupa inca trei luni.
Va rog sa precizati daca evaluarea anuala este obligatorie (eu stiu ca DA), si in ce baza legala.
Va multumesc frumos!

Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 09:16, 11 August 2015
Nimeni nu-l poate obliga pe angajator sa faca evaluri profesionale,...daca este privat.
Ultima modificare: Duminică, 9 August 2015
Romulus43, utilizator

Nimeni nu-l poate obliga pe angajator sa faca evaluri profesionale,...daca este privat.

ultima dată editat de Romulus43 pe data de Duminica, 9 August 2015, 12:38




Romulus43...de ce sa te supar eu pe tine....?!...Ca doar e duminica dupamiaza...Somn usor!
Ultima modificare: Duminică, 9 August 2015
Herra_, utilizator
Reg.Intern este completat de celelalte dispozitii legale, ROF se limiteaza doar la a stabili organizarea si functionarea entitatii juridice.
Inteleg.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regulament de ordine interioara tandreeaf tandreeaf Ce trebuie sa contina un Regulament de ordine interioara? (vezi toată discuția)
Noul formular de cim buiavasi buiavasi noile formulare care vor cuprinde criteriile si procedurile de evaluare se vor completa toti salariatii sau numai pt cei angajati dupa aparitia noilui cod al ... (vezi toată discuția)
Perioada de evaluare ade31 ade31 Buna ziua, Stie cineva sa-mi spuna unde scrie in legislatie ca evaluarea se face anual? Multumesc. (vezi toată discuția)