Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluare anuala/ evaluare periodica angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluare anuala/ evaluare periodica angajati

Buna ziua,
La societatea xxx SRL se fac evaluari periodice. Acestea au rostul de a renegocia salariul (+), sau, eventual, de a stabili daca angajatul va primi tichete de masa. Evaluarea se face dupa 3 luni de munca, si eventual dupa inca trei luni.
Va rog sa precizati daca evaluarea anuala este obligatorie (eu stiu ca DA), si in ce baza legala.
Va multumesc frumos!

Nimeni nu-l poate obliga pe angajator sa faca evaluri profesionale,...daca este privat.
Romulus43, utilizator

Nimeni nu-l poate obliga pe angajator sa faca evaluri profesionale,...daca este privat.

ultima dată editat de Romulus43 pe data de Duminica, 9 August 2015, 12:38

Romulus43...de ce sa te supar eu pe tine....?!...Ca doar e duminica dupamiaza...Somn usor!
Herra_, utilizator
Reg.Intern este completat de celelalte dispozitii legale, ROF se limiteaza doar la a stabili organizarea si functionarea entitatii juridice.
Inteleg.
Multumesc!