Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita debitor fara venituri
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita debitor fara venituri

Ma numesc Puiu,am o datorie la raiffaisen in suma de 1800 lei veche de 6 ani si o datorie la brd in suma de 2500 lei date la executori judecatoresti.Nu detin bunuri imobile,mobile,nu detin conturi in banci in lei,valuta,nu detin aur,argint etc.Nu lucrez sunt in cautare de loc de munca.Ce mi se se poate intampla in situatia mea???
sumandan, utilizator
Absolut nimic.
Chiar daca acum ,in urma verificarilor si relatiilor solicitate executorul judecatoresc constata si comunica ca nu aveti bunuri in evidenta,respectiv nu puteti fi executat silit,creditorii dvs,cu scopul legitim recuperare credit nerambursat,au dreptul sa staruie periodic la executor cu cerere de mentinere pe rol activ a cererii de executare silita-in speranta ca intr-un viitor apropiat de ex va angajati si veti obtine drepturi salariale