Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ajutor public judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ajutor public judiciar

Buna ziua,va rog sa ma lamuriti in urm.problema:anul trecut in cadrul unui proces (nulitate act)am cerut ajutor judiciar.Deoarece nu m-am incadrat la termen cu procurarea actelor,s-a anulat procesul respectiv.Acum,dupa un an primesc o hartie de la instanta prin care sunt instiintata ca trebuie sa platesc taxa aceea de ajutor public.Este in regula?
cred ca trebuie sa platiti taxa judiciara pentru alte cereri ..respectiv cele in care ati cazut in pretentii

poate a fost vreo cerere de interventie in interes propriu, vreo chemare in garantie, vreo reconventionala...in care partile respective au facut acceasi cerere de scutire

cum s-a 'anulat' procesul?