avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Renuntare alocatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Renuntare alocatie copil

Vreau sa renunț la alocația copilului din Romania, întrucât am primit cetățenia altui stat european si beneficiez de alocația statului respectiv. Copilul are dubla cetățenie. Am fost la agenția județeana si nu au stiut ce sa-mi spuna.
Multumesc frumos.
Ultima modificare: Joi, 13 August 2015
georgeghinescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: georgeghinescu , utilizator 19:59, 14 August 2015
Puneti intrebarea si la ANPIS, pe e-mail, la: anps@prestatiisociale.ro
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la alocatie de stat pentru copil in romania. Linda Linda As dori sa aflu mai multe detalii despre modul in care pot renunta la alocatia de stat pentru copil in Romania si daca exista o posibilitate de a renunta ... (vezi toată discuția)
Alocatia de stat handsu handsu O persoana stabilita in strainatate doreste sa primesca alocatia de stat pentru copilul sau in tara in care s-a stabilit ,fapt pentru care trebuie sa renunte ... (vezi toată discuția)
Alocatia europeana marinela141223 marinela141223 Buna ziua ma confrunt cu o problema in privinta alocatiei europene si anume eu domiciliez cu minorul in RO ,iar tatal lui munceste in Germania ,mentionez ca ... (vezi toată discuția)