Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Renuntare alocatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Renuntare alocatie copil

Vreau sa renunț la alocația copilului din Romania, întrucât am primit cetățenia altui stat european si beneficiez de alocația statului respectiv. Copilul are dubla cetățenie. Am fost la agenția județeana si nu au stiut ce sa-mi spuna.
Multumesc frumos.
georgeghinescu, utilizator
Puneti intrebarea si la ANPIS, pe e-mail, la: anps@prestatiisociale.ro
Multumesc !