Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de imprumut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de imprumut

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti daca un contract de imprumut intre rude de gradul 1 (tata- fiu), trebuie incheiat la notariat.
Multumesc
Este bine sa fie incheiat in fata unui notar,sa nu aveti surprize neplacute pe viitor.
Nu este obligatorie forma autentica,poat fi incheiat si sub semnatura privata dar,cu respectarea preved.art.272-276 Noul Cod Proc. Civil.