avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Diurna zilnica deductibila deplasare Turcia
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Diurna zilnica deductibila deplasare Turcia

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cat este diurna zilnica deductibila pentru Turcia si daca mai am bonuri diverse de masa le mai pot deconta pe langa diurna zilnica, stiind ca am factura de la agentie care include treansportul cu avionul si cazarea la hotel cu demipensiune?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 10:28, 21 Iulie 2009
Cristina Vasile a scris:

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cat este diurna zilnica deductibila pentru Turcia si daca mai am bonuri diverse de masa le mai pot deconta pe langa diurna zilnica, stiind ca am factura de la agentie care include treansportul cu avionul si cazarea la hotel cu demipensiune?

Multumesc!

Nu ma poate ajuta nimeni cu un raspuns?
va recomand sa cautati HOTÃRÂRE nr. 518 din 10 iulie 1995 privind unele drepturi şi obligaţii ale personalului român trimis în străinătate pentru îndeplinirea unor misiuni cu caracter temporar Publicată în Monitorul Oficial cu numărul 154 din data de 19 iulie 1995
, modificata si completata .
Sint acolo mai multe detalii care va vor ajuta in stabilirea corecta a sumei deductibile .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna pentru strainatate iancau_Anamaria iancau_Anamaria Buna ziua, As dorii sa ma ajutati cu niste informatii: Lucrez la o organizatie neguvrenamentala, si am fost aleasa sa plec in Blegia la un training, insa ... (vezi toată discuția)
Calcul diurna externa elia_carmen elia_carmen cat este si cum se calculeaza diurna pt doua zile in Emiratele Arabe ? (vezi toată discuția)
Diurna externa remus2010 remus2010 Buna ziua! Va rog sa-mi precizati , pentru o Intreprindere Individuala , care este suma deductibila pt diurna si cazare in Austria, de la 1 iulie ... (vezi toată discuția)