Forum Discuţii juridice Executare silită Amenda circulatie
Discuție deschisă în Executare silită

Amenda circulatie

In 5 iulie 2013 am priit o amenda de circulatie pe Podul Agigea pe care am platit-o in ziua urmatoare in Mangalia. In iulie 2015 am primit executare silita pentru suma de 160 Ron, amenda chipurile neplatita in 2013. Din pacate nu mai gasesc chitanta, ce pot face in acest sens?

Buna ziua!

Pentru incetarea executarii silite trebuie fie sa platiti suma pentru care sunteti urmarit, fie sa faceti dovada ca debitul respectiv a fost deja achitat.
Dvs. sunteti cel care trebuie sa faceti dovada efectuarii platii. In lipsa chitantei, puteti face demersuri pe langa organul fiscal la care ati achitat in 2013 pentru eliberarea unei dovezi de plata.
Din pacate, alte variante nu aveti la indemana.

Va urez succes!
Iulia Blaja, Avocat