Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare RCA

Buna ziua,
Recent am schimbat adresa de domiciliu din buletin, respectiv talon auto. Adresa anterioara era in alt judet, acum adresa de domiciliu este in alt judet. Polita RCA mai este valabila? Pe polita apare numarul vechi de inmatriculare si adresa anterioara. Cei de la Asigurari mi-au spus ca e valabila doar daca nu ies cu masina din tara, dar la un eventual control al politiei rutiere ar trebui sa fie valabila.

Multumesc.
Polita dv este valabila pana la expirare, seria de sasiu a ramas aceeasi.Pt "linistea"dv. depuneti la asigurator o copie talon si o cere prin care solicitati sa va inscrie pe polita rca nu de inmatriculare actual. si noua adresa.