Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatricularea unei masini radiate.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatricularea unei masini radiate.

Buna ziua,

Vreau sa cumpar o masina inmatriculata de la cineva.
Eu doresc sa o iau de la proprietar radiata.
Si sa o inmatriculez mai tarziu dupa ce este restaurata.

Este posibil sa o mai reinmatriculez?
Si cam in ce consta vanzarea.

De precizat este o masina mai veche cam din 80'.
nistick, utilizator
Daca treceti auto pe rol fiscal,puteti sa desfasurati demersuri pentru reconditionarea acesteia intr-un termen rezonabil,urmand ca ulterior sa continuati procedura de inmatriculare,RAR,ITP,SPR evidenta auto