Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Trecere de la SRL la SA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Trecere de la SRL la SA

Buna ziua,

Incepand de ieri societatea la care sunt salariata a trecut de la SRL la SA. Ce modificari trebuie sa fac eu in calitate de Inspector Resurse Umane si ce implica aceasta modificare pentru mine. Va multumesc!
In acest caz :
- se va modifica in REVISAL forma de organizare a societatii din SRL in SA

- se aduce la cunostinta salariatilor acest aspect.
Si este ok daca fac act aditional prin care ii informez de acest lucru si ei semneaza?
Este foarte bine .