avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Trecere de la SRL la SA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Trecere de la SRL la SA

Buna ziua,


Incepand de ieri societatea la care sunt salariata a trecut de la SRL la SA. Ce modificari trebuie sa fac eu in calitate de Inspector Resurse Umane si ce implica aceasta modificare pentru mine. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:18, 3 Septembrie 2015
In acest caz :
- se va modifica in REVISAL forma de organizare a societatii din SRL in SA

- se aduce la cunostinta salariatilor acest aspect.
Si este ok daca fac act aditional prin care ii informez de acest lucru si ei semneaza?
Este foarte bine .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act ad la cim de modificare denumire institutie VivieneV VivieneV Buna ziua, daca institutia si-a modificat denumirea, cu 01.08.2018, in cat timp se comunica actul aditional la contract salariatilor cf codului muncii? (vezi toată discuția)
Cum trebuie procedat pentru corectare salariu ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Va rog frumos sa imi spuneti cum trebuie procedat in cazul urmator: - colegul de la Resurse Umane a incadrat gresit in Noua Lege a ... (vezi toată discuția)
Acte aditionale neinregistrate la itm iu8lia3 iu8lia3 Buna seara Va supun atentiei urmatoarea situatie, cu rugamintea de a-mi spune daca este legal ceea ce se intampla sau daca este cazul sa-mi fac griji. Lucrez ... (vezi toată discuția)