avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

buna seara.referitor la taxa auto am o dilema
am avut 2 masini:prima masina ,un opel, care l-am vandut dar am platit o taxa la finante de 10500.00 lei in data de04. 07.2013 iar a doua masina ,un golf,pe care il am in prezent si la care am platit la finante 4449.00 lei in 2009
intrebarea mea ar fi:care taxa o pot primi inapo?de la opel sau golf sau ambele?
multumesc frumos
Ultima modificare: Marți, 1 Septembrie 2015
bogdan_andrei_s, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 07:53, 2 Septembrie 2015
Doar la golf .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzari auto Ionut S. Ionut S. Buna ziua ! As dori sa stiu si eu exact care este legea in legatura cu vanzarile auto. Spre exemplu, anul acesta am cumparat un Opel corsa cu suma de 5000 de ... (vezi toată discuția)
Procedura de restituire a vechii taxe auto alentin alentin Am inmatriculat in 2009 un Opel Vectra vechi cu euro2 adus din Germania. Am platit la trezorerie 700 euro (in lei) taxa pentru inmatriculare. Nu mai detin ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto sbpackard170 sbpackard170 Am cumparat un autoturism care fusese adus din Germania si inmatriculat in 2008 de fostul proprietar. Am inregistrat-o la finante si cand am mers sa o ... (vezi toată discuția)