Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Grad I
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Grad I

Buna ziua!Anul acesta, 2015, am obtinut gradul didactic I in invatamant. Deoarece diplomele de grad se elibereaza dupa 1 an, declaratia pe propria raspundere conform careia am obtinut gradul didactic I, declaratie care trebuie predata la secretariatul scolii, trebuie facuta la notariat sau nu?
În mod normal nu ar trebui să legalizați declarația pe proprie răspundere, decât dacă vă specifică conducerea școlii în mod expres acest lucru. Puteți anexa la această declarație și copia de pe Raportul de inspecție completat în ziua acordării gradului I. Mult succes și felicitări pentru obținerea gr. I!
Alinne, utilizator