Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Valoare mijloace fixe 2015 la institutiile publice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Valoare mijloace fixe 2015 la institutiile publice

Care este valoare fara tva pentru mijlocele fixe in anul 2015 in cadrul institutiilor publice? Care actul normativ ce reglementeaza acesta valoare?
2500 lei
Actul normativ: HG 72/2014: privind stabilirea valorii de intrare a activelor fixe la instituţiile publice
[ link extern ]

Citiți și: omfp 221/2.03.2015 pentru completarea Normelor metodologice privind reevaluarea şi amortizarea activelor fixe corporale aflate în patrimoniul instituţiilor publice,aprobate prin Ordinul ministrului economiei şi finanţelor nr. 3.471/2008

[ link extern ]
Valoarea de 2500 lei este fara TVA nu?
Da, fara TVA.
Multumesc