Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua. Am dezbatut succesiunea dupa parinti cu fratele meu si,prin intelegere,am hotarat ca vindem tot si impartim banii in mod egal. Am vandut pamantul ,iar acum am gasit client si pentru casa si curte. Numai ca acum fratele nu mai vrea sa vindem,si-ar dori sa pastram casa pentru el , pentru orice eventualitate,pana peste 10ani cand se pensioneaza, dar pe cheltuiala mea ca el nu are. Daca nu sunt de acord si vreau iesirea din indiviziune (nu stiu ce inseamna si daca folosesc corect termenul ) cum se procedeaza si ce taxe se platesc,orientativ ? Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~