Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Inventariere
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Inventariere

cine are obigatia aducerii la cunostinta personalului ca face parte dintr - o comisie de inventariere ? cel care numeste comisiile sau presedintele comisiei de inventariere ?
Conducătorul compartimentului financiar-contabilitate elaborează şi prezintă ordonatorului de credite “Referatul pentru dispoziția/ decizia privind organizarea inventarierii.
Ordonatorul de credite stabilește . prin dispoziție/decizie scrisă componența comisiei/comisiilor de inventariere, gestiunile care sunt supuse inventarierii, durata inventarului, personalul împuternicit cu comunicarea(compatiment secretariat și relatii cu publicul) și ducerea la indeplinire a dispoziției/deciziei

Aici veți găsi o procedura de inventariere si modele de referat, dispozitie de inventariere
[ link extern ]

Alt model de dispoziție de inventariere
[ link extern ]