Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Diferenta dintre catering si restaurant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Diferenta dintre catering si restaurant

Activitatea unui local (cu bucatarie proprie in care se prepara hrana) care organizeaza nunti, botezuri, onomastice alte mese festive se incadreaza in cod caen de restaurante sau poate fi incadrat la catering?
Buna ziua,
Catering presupune servirea mesei la domiciliul (locatia) clientului nu intr-un salon al restaurantului.
Nu e un restaurant...nu se serveste a-la-carte..sau dupa un meniu...e o sala de nunti cu bucatarie proprie unde se prepara meniurile stabilite pentru nunta, botez, onomastica etc.
Trebuie codul caen de restaurant sau se poate cu cel de catering?