Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... cCalcul salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

cCalcul salariu

Buna ziua.As avea si eu nevoie de ajutorul dvs in ceea ce priveste calculul salariului meu.Lucrez intr-o primarie de comuna (cu o populatie de aprox.5900 locuitori,cred ca are rangul I-nu stiu daca e relevant),ca functionar public pe postul de referent clasa a III a,grad profesional superior,treapta 3,gradatia 5,cu un spor de vechime de 25%,un spor de antena de 15% si din luna august cu inca un spor de 12%,acordat conform OUG 27/30.06.2015Va rog sa imi spuneti daca v-am comunicat toate datele necesare,ce salariu ar trebui sa ridic eu de la unitatea angajatoare,in conditiile in care salariul ce mi a fost acordat pentru luna august 2015 mi se pare tare mic in comparatie cu vechimea in munca si tinanad cont si de majorarea salariului minim pe economie.Astept raspuns cu mare interes si nerabdare si va multumesc anticipat!
806+201=1007 lei salariul de baza, deci ar trebui sa plecati de la 1050x 12%=1176 lei. avand 15% spor de antena =1352-impozitele = 949 lei net. Parerea mea!