avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... cCalcul salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

cCalcul salariu

Buna ziua.As avea si eu nevoie de ajutorul dvs in ceea ce priveste calculul salariului meu.Lucrez intr-o primarie de comuna (cu o populatie de aprox.5900 locuitori,cred ca are rangul I-nu stiu daca e relevant),ca functionar public pe postul de referent clasa a III a,grad profesional superior,treapta 3,gradatia 5,cu un spor de vechime de 25%,un spor de antena de 15% si din luna august cu inca un spor de 12%,acordat conform OUG 27/30.06.2015Va rog sa imi spuneti daca v-am comunicat toate datele necesare,ce salariu ar trebui sa ridic eu de la unitatea angajatoare,in conditiile in care salariul ce mi a fost acordat pentru luna august 2015 mi se pare tare mic in comparatie cu vechimea in munca si tinanad cont si de majorarea salariului minim pe economie.Astept raspuns cu mare interes si nerabdare si va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 18:22, 10 Septembrie 2015
806+201=1007 lei salariul de baza, deci ar trebui sa plecati de la 1050x 12%=1176 lei. avand 15% spor de antena =1352-impozitele = 949 lei net. Parerea mea!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu bugetar (administratie locala) radmy radmy am o nelamurire si as dori daca ma puteti ajuta d-voastra cu un calcul la salar. sunt functionar public din anul 1999 la o primarie. am fost incadrata ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale inspector asistent primarie categ iii ela_hara ela_hara Va transmit extras din dispozitia primarului de angajare. \"Incepand cu data de 01.02.2016 am fost angajat in functie publica de executie de inspector, ... (vezi toată discuția)
Functionarul si salariul ROMANFLORIN ROMANFLORIN Cat poate avea salariu un consilier superior I dintr-o structura deconcentrata (agentie judeteana) avand clasa de salarizare 58 si gr de vechime 4 ... (vezi toată discuția)