Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bani trimisi prin MoneyGram
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bani trimisi prin MoneyGram

Buna ziua,

Banii trimisi din afara tarii (UK, ES, IT) catre o persoana din Romania (ruda de gradul I sau II) prin MoneyGram sau Western Union, poti fi considerati imprumut (de exemplu in instanta in cazul unui proces, sa zicem) si solicitati sa fie returnati?Exista vreun aspect juridic care reglementeaza acest lucru?
Dacă dovediți că a fost un împrumut se poate cere restituirea.