Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere unilaterala contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere unilaterala contract

concret:
am facut in urma cu cateva luni un contract cu o firma furnizoare de televiziune si internet. situatia personala schimbandu-se intre timp, am fost nevoit sa ma mut de la acea adresa, la noua adresa avand aceste servicii asigurate de alta firma din domeniu. nefiind proprietar, nu pot sa impun schimbarea acestui contract de la noul domicilui, asa ca am cerut rezilierea contractului de la vechea adresa. mi se impun niste taxe si (mai mult) niste penalitati destul de substantiale.
intrebare:
pot sa reziliez contractul unilateral fara sa platesc penalitati?
(motivul este obiectiv, eu nemaiavand posibilitatea fizica sa beneficiez de serviciile firmei respective)
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc!