Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare accident

Exista vreo obligatie de asigurare suplimentara in cazul in care firma transporta angajatii cu un Bus inchiriat (in cazul unui accident, acesta ar intra sub incidenta ''accident de munca'' dar vreau sa stiu daca suntem obligati la o asigurare suplimentara?).

Multumesc si zi frumoasa!
Cel puțin asigurare de și pentru pasageri.