Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Comodat incheiat de administrator nu de proprietar
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Comodat incheiat de administrator nu de proprietar

buna ziua. este posibila ca o scoala gimnaziala care este doar administrator al spatiului in care isi desfasoara activitatea (proprietar fiind primaria) sa incheie un contract de comodat cu asociatia de parinti pentru folosinta unui atelier din cadrul scolii in care sa se desfasoara activitatea "after school"?
Se poate, dar cu acordul primariei.
Puteti incheia cu acordul scris,prealabil al proprietarului.
multumesc.